Ücretsiz Kedi Sahiplenme

Kediler, sevimli yapılarıyla birçok insanın sevdiği canlılardır. Günümüzde birçok hayvan sever tekir ve cins kedi olmak üzere birçok dostu sahiplenmektedir.

Ancak birçok kişi bu durumun ücretsiz olmasını ister. Her ne kadar herkesin aklına ilk olarak para ödememek gelse de, durum böyle değildir. Zira bir evcil hayvan beslenecekse aşıları, kısırlaştırmaları, mamaları, kumları, oyuncakları ve ödülleri gibi birçok masraf hiç çekinilmeden yapılır.

Burada daha ziyade öne “bir canlıya para vererek sahiplenme” durumunu istememe vardır. Birçok hayvan sever duygusal olarak bunu tercih etmez. Eğer siz de onlardan biriyseniz, internet üzerinden veya barınaklardan rahatlıkla sahiplenmeniz mümkündür.

İnternet Üzerinden Nasıl Kedi Sahiplenilir?

İnternet ilk çıktığı günden bu yana büyük bir gelişim göstermiştir. Bu kapsamda içerisinde birçok ürün ve hizmet satışı bile başlamıştır. Dolayısıyla kedi sahiplenmek istiyorsanız, ilk seçeneğiniz interneti kullanmadır.

Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesapları bu açıdan bakılması gereken ilk yerdir. Birçok kişi farklı nedenlerle kedisini buradan yeniden sahiplendirmek ister. Bunun en temel sebebi hâlihazırda bir kedi olması veya dişi kedinin doğum yapmasıdır.

Eğer bu ve diğer sosyal medya ağlarındaki sayfalara ve gruplara göz atarsanız, birçok dostunuzla tanışabilirsiniz. Ancak hatırlamanız gereken, mevcut sahibinin kedinin güvenliğinden emin olmak isteyeceğidir. Dolayısıyla size yönelteceği farklı sorular da vardır.

Ayrıca Sahibinden kedi ilanları gibi internet üzerinde farklı web adreslerine de aynı sonuçlara ulaşmanız mümkündür. Burada da irtibata geçtiğinizde size kediyi teslim etmeden önce mevcut sahibi sorular soracaktır.

Barınaktan Kedi Nasıl Sahiplenilir?

Kedi sahiplenmenin en güzel yöntemlerinden biri şüphesiz ki barınaktan sahiplenmedir. Zira burada birçok kedi, uzun aylar hatta yıllar boyunca yalnız olarak kalmaktadır. Her ne kadar birçok arkadaşı olduğu düşünülse de, barınakta belirli bir alanda oldukları için bir insan tarafından sahiplenilmeye can atarlar.

Zira barınağa girip onları incelemeye başladığınızda tümü sizinle iletişim kurmaya can atar. Üstelik bir kediyi oradan aldığınızda size minnet duyacağı için, size daha fazla sevgiyle bağlanır. Barınaktan kedi sahiplenmek için tek yapmanız gereken yakınlarınızdaki böyle bir yere giderek durum hakkında bilgi vermedir.

Barınaktan Kedi Almanın Şartları Nelerdir?

Günümüzde birçok kişi, kedi sahiplenmenin şartı olmayacağını düşünür. Ancak unutulan nokta bir canlının sorumluluğunun alındığıdır. Dolayısıyla gerek internetten, gerekse barınaktan almak istediğinizde bazı sorular sorulur.

Bu bakımdan barınak, öncelikle uygun koşullara sahip olunup, olunmadığını inceler. Dolayısıyla ilk olarak evinizde kediniz için bir yer hazırlamanız şarttır. Ayrıca barınak size bir form da verir. Burada gerek daha önce hayvan sahiplenip sahiplenmediğiniz, gerekse evden uzun süre ayrılacağınızda ona ne olacağı sorulur.

Zira kediler de diğer canlılar gibi bir eve girdiğinde orayı kendisinin olarak sahiplenir. Onu sokağa bırakmak, hiç alışmadığı bir doğaya salma anlamına gelir. Dolayısıyla açlık, susuzluk, ezilme ya da diğer kedilerin saldırısına uğrama gibi sebeplerle can vermesine sebep olacaktır.

Bu sebeple barınak da kedinin tekrar gelmemesi ve kalıcı olarak sahiplenmesi için bu gibi sorular sorar.

Kedi Sahiplenildikten Sonra Ne Yapılmalıdır?

Eğer daha önce bir kediniz olmamışsa ilk defa kedi besleyeceklere tavsiyeler arasında ilk madde bir veterinere götürmektir. Burada onun sağlığının iyi olup olmadığını öğrenmeniz, aşı gerekiyorsa yaptırmanız gerekir.

Şayet kısırlaştırmak istiyorsanız da doktorundan yardım almanız şarttır. Beslenme konusunda kediler seçici olduğu için aldığınız mamaya dokunmamayı tercih edebilir; dolayısıyla birden fazla alarak, damak zevklerini daha kolay öğrenmeniz mümkündür.

Ücretsiz Kedi Sahiplenme